Wexltrails v dolnorakouském St.Corona am Wechsel

Občas dáváme i tip na některý z povedených bikeparků v okolí Česka a jedním z nich je Wexl trails. Wexl trails se nachází v dolnorakouském regionu nepříliš daleko od českých hranic, blízko městečka St. Corona am Wechsel (vzdálenost z Brna podobně jako do Prahy). Přibližně hodinu jízdy autem od Vídně a Grazu najdou bajkeři a rodiny s dětmi kompletní infrastrukturu s půjčovnami kol, bikerskou školou a přepravním servisem stejně jako kulinářské hýčkání ve Wexl Lounge. V tomto víceúčelovém komplexu najdete vyžití převážně pro horská kola a elektrokola a to pro všechny věkové kategorie, začátečníky i pokročilé bajkery. Můžete se projíždět po pastvinách, sjíždět 4,5 km dlouhý flowtrail, zkušení bajkeři zažijí velkou dávku adrenalinu na Jumpline a rozhodně se tu vyřádí i malé děti v mini bikeparku nebo pumptracku.

Horské pastviny v pohoří Wechsel lemují cyklotrasy plné nádherných panoramatických výhledů, anebo svižné točené traily pro zábavné sjezdy. V trailcentru Wexl Trails se perfektně naučíte techniku jízdy a zlepšíte své dovedností na kole. U malých bajkerů je velmi oblíbený Mini-Bikepark v St. Coroně. A je jedno, jestli na šlapadle nebo na horském kole, malí neposedové se tady pořádně vyřádí a naučí spoustu nového. Atrakcí je kouzelný pojízdný pás, který vás vyveze nahoru a ušetří potřebné síly, anebo pohodlně vyjedete cyklobusem. Jakmile začátečníci překonají Easy line s jednoduchým terénem a boulemi, mohou přejít k ostřejším zatáčkám na Flowtrailu.

Ať už jste nadšení freerideři, začátečníci na horském elektrokole nebo malé děti, 4,5 km dlouhý Flowtrail bez kořenů a s vysokými klopenkami zkrátka uchvátí každého. Podél trasy je spousta zastávek s občerstvením, abyste si kromě mlsání borůvek mohli také vychutnat výhled na Bucklige Welt a celou oblast Wechselland. Bez problému zvládnete i skoky na  Jumpline a kdo má raději hrbolky, ten si zamiluje Singletrail. To jsou kořeny, kameny, strmé úseky a čerstvá lesní půda jsou perfektní přísady pro terénní jízdu.

Vedle Trailparku je bezpodmínečně nutné projet panoramatické traily s bohatými vyhlídkami v nadmořské výšce nad 1 400 m. Stezky nádhernou přírodou po vrcholcích hor jsou okouzlující pro pěší turisty a také cyklisty na horských kolech. Na singletrailech je to blízko Mönichkirchenu a nejvyššího bodu Hochechechch vysokého 1 743 m.

Přes rozlehlé hřebeny pohoří Wechsel můžete jet přibližně 70 kilometrů od jedné pastviny ke druhé. Cestou se pokocháte výhledem na východní Štýrsko až do Vídně. A pokud budete vyhládlí, můžete si vychutnat některou z místních specialit servírovaných v horských chatách.  Zcela nový zážitek z jízdy pocítí i zkušení jezdci na 5,3 km dlouhém Uphill-Flowtrailu, kde je koncept downhill postaven naopak a na elektrokole nebo bez elektropohonu šlapete svižně do kopce.