Bikepark Kálnica

Kluci z BIKE O’Clock se letos opět vydali za lovem nejlepších tratí pro divoké sjezdy a enduro a svým osobitým stylem nám představili první vlaštovku letošního jara, kterou je očekávané otevření bikeparku Kálnica.

Bikeparková sezóna se blíží a dokonce teď otevřel první velký bikepark! Slovenský Bikepark Kálnica jako vždy po skočení zimy pohotově připravil všechny tratě do topu a je zpřístupněn bajkerům už od poloviny března. Těsně před otevřením Damjan s Ondrou zajeli do Kálnice, aby trať projeli a na vlastní kůži se přesvědčili, jak je bikepark připraven na letošní sezónu. Jejich dojem byl nad očekávání, protože všechny tratě byly v perfektní formě! Svoje Enduro MTB kola (Norco Sight a Qayron Carma) borci s nadšením vyvezli vlekem nahoru a už po cestě viděli, jak je vše okolo perfektně vyladěné a každá klopenka uhlazená. Začátek několika tratí je nově vytuněnej a nahoře najdete dvě rozjezdové rampy. Kluci hned ze začátku omrkli trať Funny enduro s desítkami menších skoků a klopenek, přičemž všechny překážky byly dokonale upraveny. Dole se podívali na epickou sérii velkých klopenek, které s ohledem na mokrý povrch nechtěli rozjezdit, aby to na otevření bylo v cajku. Tuhle zdařilou flow pasáž si musí každý jezdec prostě hned oblíbit. Další tratí byla červená Fox, jejíž začátek plný klopenek opět kvůli mokru raději vynechali a na trasu navázali až v lese. Lesní část je vymazlená stejně jako jinde. V dolní části na se nachází dokonale upravené klopenky až do samotného cíle.

Na závěr si dvojice bajkerů dala zábavnou klasiku SP, která nikdy nezklame a právě tady narazili na novinku – průjezd tunelem a pak nový step-up jump. Bikepark najdete kousek za slovenskými hranicemi (cca 2 hodiny cesty z Brna nebo 1 hodinu z Uherského Hradiště). V závěrečném shrnutí Damjan a Ondra rozhodně doporučují tento bikepark navštívit.