Bikepark Karlov

V pohoří Jeseníky, nedaleko města Bruntál se nachází Express Bikepark Karlov, který je součástí Skiarény Karlov. Bikepark nabízí 3 různé tratě podle náročnosti svých jezdců, a sice černou a červenou pro zkušené bajkery nebo modrou pro začátečníky a rodiny s děti. Středisko je kromě toho vybaveno i půjčovnou kol pro downhill, enduro nebo dokonce elektrokoloběžek. Výstupu nahoru po svých se bát nemusíte, protože na samotný vrchol vás pohodlně vyveze 4sedačková lanovka. Bikeparkem v Karlově vás v níže uvedeném videorecenezi provede TrailHunter.

 

 

Bikepark nabízí 4 různě dlouhé trasy podle náročnosti:

 

Rodinná (Family line) o délce 2000 m nabízí mírnější nenáročný sjezd pro zcela začínající jezdce a děti. Trať je sjízdná i pro uživatele koloběžek.

Modrá (Blue line) dlouhá 2000 m je optimálně přizpůsobená pro začátečníky, děti, ale i středně pokročilé bajkery. Trať je optimálně vymodelovaná s mínějšími vlnami a zatáčkami.

Červená (Red line) s délkou 1500 m je dynamická trať určená spíše pro zkušenější bajkery. Na této trase rozhodně nechybí i velké zatáčky a skoky. Zvládnou ji převážně zdatnější cyklisté, kteří však i přesto možná pár skoků objedou.

Černá (Downhill) s délkou 1000 m je speciální trať je určena pro bajkery, kteří vyhledávají převážně divoké sjezdy a traily vedoucími lesním terénem. Otevřena byla začátku srpna 2019.

 

Níže se můžete podívat na schématickou mapu s vyznačením jednotlivých tras.