Bikepark Špičák

Bikepark Špičák je typický pro množství různých obtížností svých trailů. Trať Struggle určená pro downhill bývá pravidelně využívána k závodům IXS European Downhill Cup a patří mezi nejtechničtější sjezdové tratě. Trasy Black Friday nebo Forest Virgin jsou zas určeny jak pro začátečníky, tak pokročilé.

V populárním lyžařském skiareálu blízko Železné rudy na Šumavě byl už před pár lety vytvořen bikepark Špičák, který je v současnosti určen převážně pro milovníky sjíždění přírodních, ale i technických tratí na horských kolech. Neustále se vyvíjí a má co nabídnout i začínajícím bajkerům, kteří si zatím netroufnou na náročnější downhill netroufají, avšak přesto je přitahuje adrenalin a rychlý sjezd s kopce.

Ačkoli je snahou bikeparku nabídnout tratě i těm nejméně zkušeným, tak i tito jezdci musí počítat s pár kameny, jednoduššími překážkami. Vaše kolo si zde tedy lépe poradí, když bude vybaveno vyšším zdvihem a zadním odpružením.

Na výběr budete mít z těchto tratí:

Black Friday

Přírodní trať se střední obtížnosti, s klopenkami, skoky, transfery. Celková délka je 2300 m a převýšení 336m.

Forest virgin

Přírodní trať s nižší až střední obtížnosti nabízí přírodní trail, lavičky, houpačky, vlny, dropy, skoky, houpačky. Délka trati je 1500m a převýšení 230m.

 

Air – Stone

North shore se střední až vyšší obtížností. Trasa plná lávek, kamenů o délce 350m a s převýšením 80m.

 

Struggle

Trať se střední až vyšší obtížností, na které vás čekají kamenné úseky v okraji lesa, dropy, skoky. Délka 1100m, převýšení 180m.

 

Jump Park

Skoková sekce umístěná v lese u dojezdu tratí se 4 skoky – lavice. Délka cca 200m.

 

Skill Center NEW

Nově rozřířeno a další část, skoky a dropy pro výuku a rozježdění, místo pro nácvik základních dovedností pro začátečníky a děti, lavičky, houpačky, vlny. Vše je zde určeno pro výuku a začátečníky.