PRAŽSKÝ MTB POHÁR 2022

Pražský MTB pohár v disciplíně cross country letos oslaví své kulaté, již desáté výročí. Tento populární závod, kterého se každým rokem zúčastní přibližně 2000 bajkerů, měl zpočátku jen regionální rozsah a přesto se stal celorepublikovou záležitostí.

 

Soutěže se budou moci zúčastnit cyklisté všech věkových kategorií a to i bez ohledu na zdravotní možnosti či omezení. V rámci tohoto cyklistického klání se uskuteční i tradiční mistrovství Prahy horských kol a závod akademického mistrovství České republiky horských kol.

Vzhledem k vysokému počtu startujících dětí se Pražský MTB pohár stal jakousi náborovou soutěží začínajících cyklistů a je zajímavé, že celá řada souča sných českých reprezentantů zahájila svou kariéru právě na této soutěži startem v některé z dětských kategorií.

I v roce 2022 se bude v Praze závodit na okruzích, které pořadatelé na své vlastní náklady, případně s podporou svých klubů udržují a budují tak, aby byly celoročně přístupné k volnočasovému ježdění i k organizovanému tréninku.

Okruhy na Zličíně, v lesoparku Letňany či v Libuši v údolí písnického potoka každý den navštíví řada cyklistů a stavitelé tratí se snaží pro každý závod začlenit nové sekce, aby závody byly pro závodníky stále nové a zajímavé.

Novinkou kalendáře se v minulém roce stala lokalita v Motole, která už nyní má parametry pro závod UCI. Právě motolská trať, která během podzimu a zimy dozná mnoha dalších změn včetně vybudování nových trailů, bude zahajovat i ukončovat seriál Pražského MTB poháru 2022.

Součástí závěrečného podniku v Motole bude Akademické mistrovství České republiky, které se díky velkému počtu studentů, kteří jsou zároveň i českými reprezentanty, stává velmi prestižní záležitostí.

 

 

Níže již uvidíte termíny soutěže v jednotlivých částech Prahy:

 

Motol – 20. března 2022

Kbely – Mistrovství Prahy – 16. dubna 2022

Zličín I. – 30. dubna 2022

Zličín II. – 1. května 2022

Libuš – 11. září 2022

Motol – Akademické MČR – 25. září 2022