Trailpark Dolní Morava

Trailpark Dolní Morava je součástí Horského resortu Dolní Morava, který se nachází na severní Moravě v blízkosti polských hranic. Tento multifunkční komplex nabízí rozsáhlé celoroční vyžití v podobě lyžařského střediska v zimním období a v létě 8 km dlouhého, 350 m klesajícího flowtrailu pro bajkery. Tento bikepark nabízí čtyři úrovně pro začátečníky až po pokročilé jezdce. Celý resort nabízí perfektní zázemí. Stačí přijet autem bez jakékoli výbavy a už na místě si zapůjčíte celoodpružené kolo nebo elektrokolo Mondraker, přilbu, případně další výstroj, necháte se lanovkou vyvést nahoru a pak už sjedete trasu podle náročnosti. V okolní blízkosti je překrásná příroda a pokud si chcete užít ohromující výhled, můžete před samotným sjezdem ještě vystoupat na Stezku v oblacích odkud uvidíte na nedaleký Králický Sněžník.

 

Sjíždět můžete několik různých tratí podle náročnosti. Vyberte si, na kterou se cítíte:

 

Mlýnský trail

Nejdelší 8km dlouhý trail lehké obtížnosti vhodný pro úplné začátečníky a rodiny s dětmi. Rodinná trať plná přehledných a bezpečných klopených zatáček vhodných pro první seznámení se s jízdou na trailu. Po celé trase vás čeká spoustu odpočívadel s úchvatnými výhledy do Mlýnického údolí. Mlýnský trail je zaměřen pro ty nejmenší, čemuž také odpovídá sklon a šířka trasy.

 

Selský flow trail

Druhý nejdelší trail lehčí obtížnosti vhodný pro mírně pokročilé jezdce všech generací. Technicky nenáročný a bezpečný 7 km flow trail s mírnými boulemi a velkými  klopenkami, který vás provede pod Stez­kou v oblacích a v mírných pasážích potěší nádhernými výhledy na Chlum a dolnomoravské údolí.

 

Lesní trail

Strmější sklon trasy potěší především pokročilejší bikery, kteří ocení vyšší klopenky, častější příležitost ke skoku, přejezdy, dropy nebo skoky s lavicí. Stále se však jedná o bezpečně sjízdný flow trail s uhlazeným povrchem vhodným i pro méně zkušené. Délka trati je 5,2 km.

 

Mamutí trail

Technicky náročný trail je výzvou pro zkušené bikery, kteří se nechtějí držet při zemi. Nejprudší z trailů potěší pestrým povrchem plným terénních vln, klopenek, dřevěných lávek, množstvím technických skoků a délkou 3,2 km.