Bikepark Peklák

V Bike resortu Peklák na vás čeká přes 22 km tratí určených převážně pro příznivce MTB a trailů. Po kopcích Javorníku se klikatí přibližně 16 kilometrů stezek rozdělených podle obtížnosti. Vystoupat nahoru můžete buďto po stezce „Dechovka“, anebo se necháte jednoduše vyvézt vlekem. Přímo na vlek se napojuje dalších 6km tratí, které jsou vhodné vyloženě pro sjezdy a dělí se do tří stupňů podle náročnosti. Na samotném vrcholku vleku jsou pro rozcvičení připraveny dokonce 3 cvičiště, na kterých si mohou obzvlášť začátečníci vyzkoušet buďto skoky na kole („Hip hop“), vyzkoušíte si traily („Zahrádka“), anebo i jízdu na boulích („Pumpa“).

Původně byl Areál Peklák jen malý lyžařský skiareál na menším kopci nedaleko České Třebové, avšak za poslední roky se proslavil hlavně mezi bajkery, ale širší veřejností. Na svazích sjezdovky vznikly dráhy pro horská kola a v minulém roce i flowtrail. V resortu se tak dokážou vyřádit jak zkušenější jezdci na celopérech, tak i vyznavači XC nebo začínající bajkeři na hardtailech bez zadního odpružení.

Dopravujete-li se autem, před samotným areálem Petlák uvítá vás dostatečně velké parkoviště, anebo se nebojte přijet i vlakem, protože nedaleko bikeparku je nádraží, takže se sem bez problému dostanete i vlakem. Zázemí s restaurací, myčkou na kola, anebo půjčovnou celoodpružených kol Rock Machine Blizzard najdete hned pod vlekem u parkoviště. Na vrcholek kopce vyjedete buď po nově vzniklém stoupacím trailu nebo s pomocí vleku (nebojte se s kolem na vlek, i když jste nováčci nebo děti).

Peklák je optimální místo na cvičení i zábavu pro bakery všech úrovní. Užijí si zde jak jezdci vyhledávající adrenalinové zážitky, tak začínající bajkeři, kteří se potřebují nejprve vyškolit na nenáročných lesních flowtrailech. A dokonce se nemusí bát sem přijet ani rodiče s dětmi, takže se tu vydovádí celá rodina. Pro ucelenější představu se rozhodně neváhejte podívat na video výše, kde vás celým bikeparkem Peklák provede TrailHunter.