Trail Park Klínovec

Začnete na vrcholu Klínovce a pokračujete po stezkách až dolů k lanovce. Lanovka vás i s vaším kolem zase jednoduše vyveze zpět na vrchol. Trailové trasy mají čtyři obtížnosti a nemějte žádný strach, protože tu nejlehčí sjedou i ti nejmenší nebo méně zkušení bajkeři.

Trail Park Klínovec proplétá soustava stezek pro horská kola, kde můžete pohodlně využít čtyřsedačkovou lanovku. Nejen rodiny s dětmi se mohou vydat po 70 km dlouhé trase lesními cestami, anebo si sjedete některý z celkem 30 km dlouhých trailů s různými obtížnostmi. Pro Klínovec jsou typické dlouhé flowtraily – 10,3 km dlouhý Azur, 8 km dlouhý Rubin nebo šestikilometrový Baron. Díky tomu je Trail Park Klínovec jedním z nejdelších souvislých mírně klesajících trailů v Evropě.

Tento krušnohorský bikepark se může pochlubit nejdelšími flowtraily v Evropě. Najdete zde technické traily i upravené stezky, takže na své si zde přijdou jak začínající jezdci, tak zkušení bajkeři.

Jakmile po svém adrenalinovém výkonu vyhládnete, můžete navštívit místní restauraci U staré lanovky nebo občerstvení ve spodní části lanovky. V Trail Parku nechybí ani prodejna s cyklistickým vybavením a využít zde můžete dokonce i služby jako cykloservis, půjčovnu nebo myčku kol.