Výzva Kolo pro Adama opět pomůže postiženým dětem

Za necelý měsíc, 23. července se doslova rozjede již třetí ročník charitativní akce Kolo pro Adama. Sportovní výzva, která sdružuje dobrovolníky a širokou veřejnost s cílem pomoci handicapovaným dětem, letos dostala i velmi ceněnou podporu dvou ikonických ambasadorů.

Letošní výzva Kolo pro Adama bude zahájena v italském Bergamu, kde se rozjedou kola několika dobrovolníku, kteří si dali za cíl zdolat 880 km dlouhou trasu s několika ikonickými stoupáními a dorazit do čtyř dnů do rakouské Vídně.

Zde na ně již bude čekat skupina handicapovaných dětí a dospělých a společně se vydají na cestu do moravských Bukovan, kde prospěšnou akci ukončí sportovní víkend.

„Víme, že žádat veřejnost o podporu po náročných letech je troufalé, ale věříme, že touha pomoci handicapovaným dětem k tomu, aby zažívali radost ze sportu jako ostatní bude stále velmi silná,“ říká Martin Souček, zakladatel Kolo pro Adama. „Naším tajným cílem je i tak letos vybrat přes 500 000 korun. Tyto finance vystačí na to, abychom byli schopni vyrobit kola pro šest dětí.“ dodává Souček.

 

Co je Kolo pro Adama?

Již od začátku bylo cílem pomoci jednomu handicapovanému chlapci k novému kolu, které by si nemohl dovolit. Síla myšlenky a dobrá srdce nechala ovšem vzniknout něčemu mnohem většímu. Projektu, který pomáhá dále, už nejen Adamovi, ale dalším a dalším dětem s handicapem.

Princip pomoci spočívá v každoroční sportovní výzvě, kdy zakladatel Martin Souček s dalšími dobrovolníky sportuje a své sportovní výkony a zážitky sdílí s veřejností a snaží se jít příkladem, inspirovat k pohybu a k dobrým skutkům.

Součástí výzvy se může stát doslova kdokoli, kdo se rozhodne v určeném datu vykazovat své usportované kilometry. Stačí jezdit na kole, běhat nebo např. “jen” chodit. Tyto aktivity lze pak vykázat na webu www.koloproadama.cz a partneři výzvy vykázané kilometry odmění finančním příspěvkem do založené sbírky na výrobu dalších, nových dětských speciálů od neziskové organizace Černí koně. Sbírka je veřejná a je možné ji podpořit finančním darem kdykoli, nejen během výzvy jako takové.