Pomozte Jasmínce na neurorehabilitace a větší, spolehlivější auto

Kdo sbírku organizuje?

Jasmínka je 3,5 letá veselá holčička, má diagnostikovanou dětskou mozkovou obrnu – spastickou diparezu. Znamená to. že má zvýšené svalově napětí v nohách a mírné i v rukách.
Jasmínka od malička rehabilituje a cvičení jí motoricky posouvá dál. Nejvíce ji pomáhají intenzivní neurorehabilitace, které jí postavili na nohy a jsou individuálně nastaveny přímo pro ni. Jasmína má díky rehabilitacím velkou šanci na „plnohodnotný“ život.

 

Komu pomůžeme?

Jasmína se narodila císařským řezem bez komplikací, jako zdravé miminko s běžnou poporodní adaptací. Nic nenasvědčovalo tomu, že by Jasmína měla mít v budoucnu problém.  Postupem času se začala motoricky vzdalovat svým vrstevníkům.
V půl roce života jsme s Jasmínkou začali cvičit. Když byl Jasmínce rok diagnostikovali ji na základě neurologického vyšetření dětskou mozkovou obrnu – spastickou diparezu.
Diagnoza doposud nebyla žádným vyšetřením potvrzena. Jasmína byla na magnetické rezonanci mozku i míchy a i na rozsáhlém genetickém vyšetření, ale příčina Jasmíny postižení se nenašla a nejspíš ani už nenajde. Jasmínka je jinak úplně mentálně zdravá a chytrá holčička, která se stále směje na svět a miluje život. Od září dokonce nastoupila poprvé do školky a konečně zažívá i „takový normální“ dětský život.

 

 

Jasmína je schopná ujít kousek sama, většinou se zastavuje o zeď nebo nábytek a musí mít okolo sebe tyto záchytné body. Venku chodí s dopomocí a větší vzdálenosti na kočárku nebo vozíčku.
Jasmína byla na dobré cestě k samostatné chůzi a dělala krůček po krůčku malé pokroky. Za poslední půl rok nastalo velké zhoršení postavení nohou a bohužel Jasmínce začíná dělat problémy ujít s dopomocí  přesuny z auta do školky, nebo domu.