Pokrok pro Mikuláška

Mikuláškův příběh

Mikuláškovi byla diagnostikována těžká post-vakcinační hypotonie s regresem psychomotorického vývoje. V únoru 5 let a v září nastupuje do školky. Našim snem je chůze ve zdravotním chodítku, aby byl v rámci třídy soběstačný.

Mikulajda si umí sednou, plazit se, dostane se na čtyři. Když něco chce, tak si ukáže a začne prosit. Jelikož zatím nemluví, tak se dorozumíváme již zmíněným prosím, prosím nebo si ve svém fotoalbu nalistuje to, co právě chce. Mikulášek je oproti ostatním dětem výrazně pozadu díky regresu a hypotonii, avšak díky pravidelným neuro-rehabilitacím dělá pokroky. 

Na neuro-rehabilitace dojíždíme 3× týdně. Miky cvičí vždy dvě hodiny. Díky těmto rehabilitacím Miky uplazil už kus cesty a víme, že tohle je ta správná cesta. 

Komu pomůžeme?

Sbírka je určená našemu Mikuláškovi, který je velmi usměvavý, snaživý a chytrý chlapeček, kterému osud nerozdal ty nejlepší karty.

Mikulášek byl v 9 týdnech jako každé dítě na povinném očkování, kdy po první dávce vakcíny přestal pást koníky. Když jsem nedržení hlavičky začala řešit, tak mi bylo řečeno, že je to přece kluk a má čas. Takže Miky dostal druhou dávku vakcíny. Po druhé dávce nám stále pípal monitor dechu, protože jeho tělíčko tak ochablo, že měl apnoické pauzy. I toto bylo řešeno s lékaři a dočkala jsem se pouze odpovědi, že kdybych neměla monitor dechu, tak si ani nevšimnu, že se zapomněl nadechnout a tak dostal ještě třetí dávku očkování.

Po čase, kdy jsem si začala dávat dohromady všechny souvislosti mě souvislost s očkováním napadla, ale o takových věcech se přeci nepíše…

Mikulášek si prošel všemi možnými lékaři. Bylo mu uděláno EEG, EMG, sonografie mozku, evokované potenciály svalové i vizuální a v neposlední řadě přišlo na řadu vyšetření genetické, metabolické, neurometabolické a array genetika. Všechny vyšetření měl na jedničku. Závěr vyšetření tedy je post-vakcinační hypotonie s regresem psychomotorického vývoje.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Penízky budou použity na ambulantní neuro-rehabilitaci v centru Pokrok v Ostravě, která zahrnuje i terapii v bazénu. Cvičit jezdíme 3× týdně. V případě, že se vybere více peněz, tak je použijeme na úhradu ortézek Pohlig, které nehradí zdravotní pojišťovna.

Pokud se nepodaří vybrat celá cílová částka, tak i to, co se vybere bude použito na ambulantní neuro-rehabilitace v centru Pokrok v Ostravě.