Jarní edit borců z Bikes On Film

Počasí ve Španělsku bajkerům v tomto období jen přeje. Režisér Adam Kovář společně s riderem Honzou Volfem a Bikes On Film toho hned využili a natočili svoji jízdu v bikeparku La Fenasosa.

V posledních letech se Španělsko stalo oblíbeným místem pro bikery ze střední Evropy, kde si můžou příjemně zkrátit čekání na příchod jara. Teplota se tady pohybuje stabilně kolem 15 stupňů celsia s minimem srážek. A klukům z Bikes On Film nezbývalo nic jiného, než naložit auto kolama, filmařskou technikou a vyrazit na jih.

Legendárním místem pro bikery všech disciplín je Barcelona. Oni však zamířili ještě o kus níže po pobřeží do bikeparku La Fenasosa, který v poslední době vešel do povědomí díky trailům od Nico Vinka. Právě on má na starosti známou FEST Series. Na místě už na ně čekala československá spojka Viktor Novák, který tady tráví celou zimu ježděním a shapováním trailů.

V celém areálu se jede na vlně „mañana“, kdy nikdo nikam nespěchá a na všechno je plno času, což byla příjemná změna od hektického života ve velkoměstě.
Bikepark se nachází kousek od pobřeží na obrovském soukromém pozemku, který je protkaný sítí trailů všech stylů a obtížností. Místo lanovky se tady ,,shuttluje’’ starými armádními jeepy Nissan. „Strávili jsme tam týden a byl čas vyrazit domů,“ říkají kluci z filmařsko-bikerské crew.