Hi-tech cyklistické helmy pro rok 2022

V současné uspěchané době, kdy  jedna technologická novinka střídá druhou, už nestačí aby cyklistické příslušenství na kolo plnilo jenom své základní funkce. Vývojáři se totiž neustále předhání o vymýšlejí jejich přidanou hodnotu. Stejně jako telefony už neslouží jen k telefonování a jízdní kola už neslouží jen k přibližování, tak ani cyklistické přilby už neplní jen svoji základní funkci, kterou je především bezpečnost. Všichni, kdo často jezdíme na kole, víme, že už nejde jen o bezpečí, ale také o čím dál větší požitek z jízdy a při dnešní hustotě silničního provozu a při zdolávání stále náročnějšího terénu, se zvyšují nároky na spolehlivost a také komfort helmy pro cyklisty. Aby vám nic neuniklo, ukážeme vám krátký přehled několika novinek pro tento rok.

Ultralehká odvětraná helma Enduro Gambit od Specialized

Novinkou mezi přilbami je odlehčená enduro integrálka z produkce Specialized. Pro bajkery, kteří tíhnou k trailu a enduro je určena helma Enduro Gambit. Tato novinka umí dokonale ochránit nejen zátylek, ale i bradu. To by však nebylo nic převratného, kdyby tato přilba kromě ochrany neměla i funkci maximální ventilace vzduchu a to především při zvýšené námaze, když se hodně potíte. Přestože se jedná o integrálku, tak díky své konstrukci a vnitřním větracím kanálkům se v přilbě dobře dýchá a dovnitř neustále proudí vzduch. Pro výrobu helmy byl použit materiál z uhlíkových vláken, takže je ultralehká a přitom byla zachována tuhost materiálu. Díky tomu se můžete ještě více spolehnout na její bezpečnost. Cena není nízká, ale pro ty kterým nedělá problém si připlatit za komfort a bezpečnost, je tato helma jako dělaná.

 

Chytrá helma s funkcí streamování od Arenberg

První cyklistická helma na světě s intergrovanou 4K kamerou pro možnost streamování. Tato novinka, kterou vyvinula australská společnost Arenberg, je určena převážně jezdcům na silničních kolech nebo Gravel bike. Můžete s ní snadno zaznamenávat a sdílet  data z vaší jízdy s aplikací Strava. Velkou výhodou této přilby je, že s ní už nemusíte používat extra kameru připevněnou na přilbě nebo upnutou na těle pomocí postrojů. Díky svému designu, aerodynamickému tvaru a nízké hmotnosti se  navíc příliš neodlišuje od klasických přileb. Kromě kamery také disponuje i dalšími funkcemi jako je handsfree, což znamená že přímo z helmy můžete i telefonovat nebo poslouchat písničky přímo za jízdy. Helmu snadno spojíte i se svými Apple Watch.

 

Chytrá helma Livall

Livall EVO21 je chytrá helma, která byla vyvinuta převážně pro silniční či městská kola. Díky své konstrukci optimalizuje vzduchový odpor a pomocí vnitřních odvětrávacích kanálků skvěle ventiluje a snižuje pocení. Má výkonné přední světlo umístěné pod úhlem, který směřuje k vozovce. Zadní světla ukazují směr jízdy a dokonce signalizují i brždění. V případě nehody systém SOS prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu uživatele zavolá záchrannou službu, poskytne geolokaci cyklisty a rozbliká světla na přilbě. Díky aplikaci LIVALL se uživatel může připojit k přední komunitě propojených cyklistů.

MTB – FOX Speedframe Helmet Mips 2022

Nejnovější cyklistická helma MTB – FOX Speedframe z kolekce 2022 patří v kategorii trailového ježdění na horských kol ke špičce. Díky podšívce s ochranným systémem MIPS umožňuje třípolohově nastavitelný zorník a výrazně snižuje rotační sílu otřesů. Má také 360 stupňový zádržný systém, který lehce umožňuje nošení masky. Výhodou přilby je, že ji lze rozebrat a má omývatelnou vyjímatelnou a vlhkost odvádějící vložku. Díky kanálové a tvarované EPS pěně optimalizuje ventilaci a účinně chladí, takže zamezuje pocení hlavy při jízdě. Když k tomu všemu připočítáte i odvážnou designovou DNA typickou pro značku Foxhead, získáte jednu z nejostřejších trailových horských přileb dostupných na trhu.