Aby Honzík dohnal vrstevníky

Jmenuji se Hana a jsem maminka 2 dětí 14letého syna Honzíka a 10leté dcery Pavly a jsem s nimi sama.

Honzík se narodil jako nedonošené miminko akutním císařem s neprůchodností střev a hned druhý den musel podstoupit první ze 3 operací.

V následujících měsících bylo mému malému bojovníčkovi mimo zrakové vady zjištěn ještě opožděný vývoj a svalový tonus.

Bohužel to nebylo vše, co nás potkalo. Honzík ještě ve 2,5 letech vydával pouze zvuky a ukazoval i špatně chodil. Ve 2,5 letech bylo rozhodnuto, že Honzík půjde na operaci očiček. Náš výčet postižení se tak ještě rozšířil o další diagnózy. A ty jsou zraková vada – levé očičko je bohužel pasivní a kouká jen na pravé, lehká motorická retardace, lehká mentální retardace, špatně mluví v důsledku oslabení sluchu, dále má syn sklony k sebepoškozování a agresivitě, psychiatrickou diagnózu a spektrální znaky autismu. Vývojově je tak opožděný o 4 roky.

 

 

I přesto přes všechno jsme se nevzdali. Honza již 4 roky dochází na trénink Bike. Ze začátku se mu vše muselo opakovaně vysvětlovat a chtělo to ze strany trenéra hodně trpělivosti. Naštěstí tu náš nejúžasnější trenér Ivan Sova má. Za poslední zimu se tak Honzík hodně zlepšil a posunul se z tréninkové třetí skupiny do skupiny první. Navíc Honza velmi vyrostl, tak jeho vybavení už není momentálně vyhovující.

Na doporučení trenéra potřebuje náš syn v co nejkratší době přesedlat na vyšší kolo s vhodnější přilbou a obuví, aby se mu nezbortila klenba chodidla při přenosu síly do pedálů. A v neposlední řadě jsou také nutné i vhodné pedály.

Honza se zúčastňuje příměstských táborů Bike. Letos už pojede po 3. Jezdíme pravidelně na závody, protože závody jsou podle našeho trenéra tím nejlepším tréninkem a hlavně motivací. Snažím se ho v tomto velmi finančně náročném sportu podporovat, co to jde

Hradím opravy a servis kola, cesty na tréninky a závody. Honza, aby se udržel v kondici, chodí ještě do fitness centra na funkční trénink a také běhat. I tyto 2 aktivity financuji sama a naštěstí občas pomohou 2 starší synové. Ale tím, že Honzy sestra Pavla se věnuje stejnému sportu, je pro nás každý výdaj navíc velký problém.

Ze svého platu bych na nové vybavení šetřila dlouho, a tím bych Honzu hodně omezila v rozvoji. Prosím, pomozte mi ho podpořit v momentě, kdy to potřebuje.

Děkuji.